Život je pes,proto žít je psina
NEW BLESKOVKA taddyyy!!
Grafika na přání???tady
nebo tadyy!!
Spřátelení??? klidne!! =)

Pravé přátelství je :

21. září 2010 v 21:39 | Molly2190 |  ●ostatni●
"Pravé přátelství je rostlinka, která roste pomalu, musí podstoupit a vydržet mnohé rány a nepřízně osudu, než si zaslouží své jméno." - Tento citát je opravdu pravdivý. Každé přátelství občas projde krizí, která však časem ustoupí, je-li přátelství opravdu silné, tzv. nejlepší.
Bohužel, anebo vlastně i naštěstí, je život jako houpačka. Někdy si dole a jindy nahoře. Takže tě možná potkalo to, o čem tady píši. Se svou nejlepší kamarádkou jste byly nerozlučná dvojka, zažily spolu mnoho dobrodružství, ale najednou se něco stalo - prostě už to nebylo jako dřív. Moc dobře vím, že to bolí, ale zkus na to nemyslet, i když je to těžký. Časem se to možná zase vrátí do zaběhnutých kolejí. A když ne, svět se nezboří, život půjde dál. Najdeš si nové, lepší kamarádky.
Přátelství... přítel je ten, komu můžeš stoprocentně věřit, kdo tě nikdy nezradí, dokáže tě pochopit a vcítit se do tebe. Dokáže ti ukázat tvé chyby, aniž by ti ublížil, zastane se tě, když ti někdo ubližuje. Přijde za tebou, když se ti všichni ostatní vyhýbají, podá ti ruku a zvedne tě ze dna... Pravé přátelství je skoro jako láska. Jeden pravý přítel - to je víc než tlupa uhihňaných, povrchních kamarádů. Pravé přátelství se prožívá málokdy a pravý přítel je ten, koho nikdy nevymažeš ze svého srdce, na kterého nezapomeneš... kdo i po deseti letech, kdy se neuvidíte, přijde tobě na pomoc. To je přátelství, ten nejcennější dar. A víš, proč je přátelství důležitější než láska? Protože láska je pomíjivá, pravé přátelství věčné...
Hlavně si pamatuj, aby si krach nezavinila, třeba i omylem, vlastní vinou, že bys měla dodržovat pár zásad přátelství:


>> Drž tajemství! To, co ti kamarádka řekne, se snaž uchovat jen v sobě, i když cítíš potřebu se o tom s někým podělit. Tvoje kamarádka své tajemství sdělila jen Tvým uším, což znamená, že to není určené nikomu třetímu.
>> Pomáhej! Potřebuje Tvá kamarádka pomoci, vědět, že má někoho, kdo jí podrží a bude stát při ní, i kdyby padaly trakaře? Udělej to. Jestli se budeš pořád vymlouvat, přestane Ti důvěřovat.
>> Nepodváděj! Ano, slyšíš dobře, i v kamarádství se vyskytuje žárlivost. Zanedbáváš-li svou kamarádku, trávíš čas více s někým jiným než s ní? Zpočátku z toho třeba nebude dvakrát moudrá, bude jí to bolet, ale časem Ti to začne oplácet. A to by se ti přece nelíbilo. Vaše přátelství by pak skončilo raz dva.
>> Svěřuj se! Ona si Tě vybrala za svou nejlepší kamarádku i přes Tvé chyby, takže je ochotna vyslechnout Tvé problémy a starosti a pomoci. Jestli se jí moc svěřovat nebudeš a ona Tobě jo, po chvíli přestane a najde si někoho lepšího.
Přátelství, které mohlo skončit, nebylo nikdy pravým přátelstvím.
Falešný přítel je horší než nepřítel, protože nepříteli se vyhýbáš, kdežto příteli věříš. - Dávej si pozor, koho si vybereš za svého přítele, abys později nelitovala.
Pravé přátelství vysloví to, co jinak žádná ústa nevyřknou. Pravé přátelství zatají to, co žádná ústa nezatají
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 FifinQa FifinQa | Web | 21. září 2010 v 21:40 | Reagovat

Pěkný dess

2 ÁjInKa :] ÁjInKa :] | Web | 21. září 2010 v 21:43 | Reagovat

jé hezkej design:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama